Czarna Hańcza - 6 dniWYBRANE ODCINKI (do uzgodnienia zgodnie z obowiązującym cennikiem)1 dzień
Trasa: Wigry - Buda Ruska (14 km)
Początek spływu na Jeziorze Wigry, na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, dalej wpływamy na niewielkie Jezioro Postaw. Następnie meandrującą pośród wysokich trzcin rzekę Czarną Hańczę. Po drodze mijamy niewielkie wioski. Na rzece rozwidlenia, małe wysepki porośnięte trawą.

2 dzień
Trasa: Buda Ruska - Frącki (16 km)
Spływ rozpoczyna się szerokim odcinkiem rzeki z wolnym nurtem i wysepkami porośniętymi trzciną, otoczonym łąkami i polami. Dalej bardzo ciekawy etap z wysokimi, stromymi i zalesionymi brzegami. Początkowo nurt szybki, lecz bezpieczny, dalej nieco słabszy. Na trasie częste zakola, rozwidlenia nurtu i rozlewiska porośnięte trzciną. Rzeka dość szeroka z licznymi wodnymi roślinami; dookoła piękny krajobraz!

3 dzień
Trasa: Frącki - Mikaszówka (23 km)
Rozpoczynamy bardzo spokojnym odcinkiem rzeki, przebiegającym w większości pośród puszczańskich łąk, z dala od wiejskich zabudowań. Rzeka płynie pośród wysokich traw i trzcin, brak przeszkód. Dalej trasa przebiega przez "serce" Puszczy Augustowskiej, gdzie rzeka wije się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem. Dość szybki, ale bezpieczny nurt ułatwiający płynięcie; rzeka kręta, miejscami powalone przez bobry drzewa, dające się opłynąć. Na koniec 2-kilometrowy odcinek Kanału Augustowskiego z dwiema zabytkowymi ręcznie obsługiwanymi śluzami. W Mikaszówce warto odwiedzić drewniany kościółek zbudowany w tradycyjnym puszczańskim stylu.

4 dzień
Trasa: Mikaszówka - Płaska (13 km)
Spływ rozpoczynamy na Kanale Augustowskim, dalej przepłyniemy jeziorami malowniczo wtopionymi w leśny krajobraz puszczy. Na trasie trzy śluzy (w tym jedna dwukomorowa - Paniewo z różnicą poziomów wody - 6,40!). We wsi sklepy i punkty gastronomiczne.

5 dzień
Trasa: Płaska - Przewięź (15 km)
Spokojny etap spływu Kanałem Augustowskim, początkowo po brzegach zarośnięte zatoczki, będące rajem ptactwa wodnego i bobrów. Po prawej stronie ujście Cichej Rzeczki do Jeziora Serwy. Wpływamy na najdłuższy prosty odcinek kanału - tzw. Kanał Czarnobrodzki, otulony zielenią lasów. Na trasie dwie śluzy.

6 dzień
Trasa: Przewięź - Augustów (10 km)
Ostatni odcinek spływu malowniczymi jeziorami, najpierw Jez. Studzieniczne, po drodze śluza Przewięź, a następnie Jezioro Białe. Na brzegach wiele plaż i dogodnych miejsc na kąpiel. Koniec spływu na Jez. Necko w pobliżu wyciągu nart wodnych.